Pašaukimo keliu su Jėzumi ir kolegomis
Skuodo rajono tikybos mokytojoms birželio mėnuo buvo darbingas ir pilnas įspūdžių. Birželio 4 dieną vyko į metodinę dieną Kretingoje, kur aplankė visus penkis esančius vyrų ir moterų vienuolynus.
Švenčiausiosios širdies Pranciškonių misionierių kongregacijos sesuo Benjamina Borsato papasakojo savo vienuolyno tikslus, įsikūrimo istoriją. Seserys mokykloje dėsto tikybą, turinčios medicininį išsilavinimą lanko senelius, sergančiuosius neturtingose šeimose. Pagrindinis seserų tikslas – melstis už Gerosios Naujienos pasklidimą po visą pasaulį ir tiesiogiai dalyvauti evangelizacijos veikloje, aktyviai bendradarbiaujant parapijos pastoracijoje, auklėjimo misijoje, globojant apleistus vaikus ir senelius. Ši kongregacija yra daugiatautė. Sesuo Benjamina lydėjo mokytojas visos kelionės metu.
Švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Dievo pagalbos seserys pranciškonės yra Pranciškonų provincijolo tėvo Augustino Dirvelės OFM įkurta bendruomenė, kurios pagrindinis tikslas – Dievo garbė ir artimo meilės sielos ir kūno gailestingieji darbai, apaštalavimas tarp jaunimo ir suaugusiųjų, katekizacija.
Motinos Teresės Seserys globoja ir padeda visiems, kurie prarado fizinę ir dvasinę sveikatą. Pagrindinis tikslas – padėti išganyti ir vesti į šventumą neturtingiausius iš neturtingųjų ne tik lindynėse, bet ir visame pasaulyje, juose atpažįstant Dievo paveikslą.
Kretingoje veikia Šv. Klaros vienuolynas. Tai pirmasis ir vienintelis šios kongregacijos vienuolynas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Šv. Klaros seserims būdingas kontempliatyvus gyvenimo būdas ir gilus pamaldumas: jų kasdienybė nuo ankstyvo ryto iki vėlumos perpinta maldos. Tik dėl būtiniausių reikmių jos gali palikti vienuolyno sienas. Šalia vienuolyno yra koplyčia, kur kasdien pranciškonai aukoja Šv. Mišias, kuriose kviečia melstis ir pasauliečius.
Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, kuri yra seniausia išlikusi bažnyčia Žemaitijoje mokytojos susitiko su pranciškonu broliu Bernardu Belicku.Galėjo paklausyti jo kūrybos ir minčių, aplankyti po centriniu altoriumi palaidotų Chodkevičių šeimos narių sarkofagus, kuriei yra unikalūs kultūros paminklai. Taip pat apsilankė pranciškonų vienuolyne. Atgimimo laikais į Kretingą sugrįžę broliai pranciškonai tęsia misionierišką ir edukacinę veiklą iki šiol.
Tikybos mokytojos grįžo daug sužinojusios apie pašvęstųjų gyvenimą Lietuvoje, aptarė metodus, kaip vaikus ugdyti pažinti savo pašaukimą..
Mokslo metus tikybos mokytojos užbaigė Akmenėje, kur 17 dieną dalyvavo metodinėje dienoje kartu su Akmenės tikybos mokytojais.Mokytojai ,dirbantys skirtinguose rajonuose, susitikę dalinosi gerąja patirtimi, sprendė problemas, kurios labai panašios atokiai nuo didmiesčių nutolusiuose rajonuose.Susitikimai tapo tradiciniais ir šis jau buvo dešimtasis. Mokytojos turėjo galimybę susipažinti su Akmenės bažnyčios istorija, kurią papasakojo klebonas Egidijus Zulcas.Aplankė Akmenės garbės pilietį Anicetą Lupeiką, kuris savo namuose turi sukaupęs apie tūkstančio ženkliukų kolekciją ir visos Lietuvos miestelių herbų kolekciją.Akmenės gimnazijos litunistė muziejininkė Rita Ringienė pravedė edukacinį užsiėmimą “ Žodžio galia” Akmenės krašto muziejuje mokytojos rado šio krašto sąsajų su Skuodu, nes apžiūrėjo nemažą akmenų kolekciją. Visas labiausiai sužavėjo drugelių kolekcija, kurią surinko buvęs gydytojas Borisas Izenbekas. Muziejuje eksponuojama apie 5000 drugelių iš viso pasaulio.
Atsisveikinant tikybos mokytojai nutarė, kad šis bendradarbiavimas yra naudingas, todėl vienuoliktasis jau vyks kitais metais Skuodo rajone.
Aurelija Narkutė
Tikybos mokytojų metodinės grupės pirmininkė